Przejdź do treści
Strona główna » Stanowisko Wolnościowców ws. ustawy o aplikacji mObywatel

Stanowisko Wolnościowców ws. ustawy o aplikacji mObywatel

Polska jest jednym z państw, w którym obywatele mają najgorszą opinię o urzędach państwowych, a sprawy załatwiane przed urzędnikiem są jednymi z najgorszych doświadczeń, z jakimi uporać się muszą obywatele. UK jest przykładem, gdzie wszystko można załatwić za pomocą jednego telefonu, a urzędnicy są bardzo pomocni. Pamiętajmy – urzędnicy są dla obywatela, a nie obywatel dla urzędników.

Ustawa o aplikacji mObywatel, która została uchwalona na marcowym posiedzeniu Sejmu RP, poszerza listę dokumentów jakie można przechowywać w aplikacji mObywatel. Ustawa ta nie wprowadza żadnych nowych obowiązków ani zakazów. Poszerza tylko naszą wolność dając wybór między papierową a elektroniczną formą kolejnych dokumentów.

Jeżeli więc mObywatel pozwala na ułatwienie Polakom ich urzędniczych obowiązków, to warto to poprzeć. Uważamy, że polski obywatel powinien załatwić swoje sprawy w 5 minut, a nie brać dzień wolnego, by ganiać po urzędach! Dlatego Wolnościowcy zagłosowali za uchwaleniem ustawy o aplikacji mObywatel.