Przejdź do treści
Strona główna » Stanowisko Wolnościowców ws. wprowadzenia dopłat do węgla

Stanowisko Wolnościowców ws. wprowadzenia dopłat do węgla

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt ustawy zakładający wypłacenie jednorazowego świadczenia w wysokości 3 tys. złotych gospodarstwom domowym, gdzie głównym źródłem utrzymania jest piec na węgiel. Wolnościowcy są przeciwko wprowadzeniu przez rząd dopłat do węgla.

Taka ustawa tylko i wyłącznie napędzi już i tak szalejącą inflację. Jej łączny koszt wyniesie 11,5 mld. złotych. Pieniądze te mają zostać wydane z funduszu covidowego, powstałego dzięki akceptacji wszystkich ugrupowań parlamentarnych poza Konfederacją, do której należą Wolnościowcy. Nie ulega wątpliwości, że dopłaty poskutkują jedynie jeszcze większą drożyzną.

Projekt ten nie będzie rekompensował olbrzymiego wzrostu cen węgla. Już dzisiaj jedna tona tego surowca kosztuje od 2 tys. do 3 tys. złotych. Ogrzanie średniej wielkości domu na zimę wymaga od 2 do nawet 7 ton węgla. W najlepszym wypadku dopłaty będą finansować połowę, a w wielu sytuacjach raptem ⅕ kosztów, które muszą dzisiaj ponosić Polacy, by ogrzać swoje domy.

Krótkowzroczna i nieodpowiedzialna polityka PiS doprowadziła do kryzysu węglowego, który już teraz odczuwają Polacy. Tego problemu nie rozwiążą dopłaty i kolejne programy socjalne, tylko odpowiedzialna polityka surowcowa, oparta na zapewnieniu Polsce suwerenności energetycznej oraz liberalizacja gospodarki, będąca przeciwnością socjalistycznej polityki obecnej władzy.

Posłowie Wolnościowców będą głosować przeciwko pisowskim dopłatom do węgla.

Więcej na ten temat dowiecie się z naszej konferencji w Sejmie:

https://fb.watch/eh7bzaGLoO/

Jeśli też chcielibyście stanąć przed kamerami wraz z naszymi liderami, promujcie się w mediach społecznościowych! Piszcie komentarze, nagrywajcie filmiki, publikujcie je na swoich kanałach i wysyłajcie do nas. Pomożemy Wam w promocji i z przyjemnością zaprosimy na konferencję prasową do Sejmu RP.