Przejdź do treści
Strona główna » Stanowisko Wolnościowców ws. wypowiedzi minister finansów Magdaleny Rzeczkowskiej

Stanowisko Wolnościowców ws. wypowiedzi minister finansów Magdaleny Rzeczkowskiej

W dniu 26.02.2022 roku na portalu Business Insider pojawił się wywiad z szefową
resortu finansów publicznych, Magdaleną Rzeczkowską. Wiele wypowiedzi, które padły z ust Pani minister, uznajemy za skandaliczne i wymagające natychmiastowego wyjaśnienia.

Odrzucamy stwierdzenie Pani minister o tym, że czynniki krajowe odpowiadają za 30 proc. wzrostu cen. To wypowiedź bardzo mocno naginająca rzeczywistość. Do obecnej inflacji doprowadziła w głównej mierze błędna i szkodliwa polityka obecnego rządu, oparta na niekontrolowanym dodruku pieniądza oraz programach rozdawniczych.

Pani minister wskazuje, że inne kraje Europy przeżywają podobne problemy, usprawiedliwiając tym samym problemy polskiej gospodarki. Jako Wolnościowcy uważamy, że jest to skrajnie niepoważna próba rozmycia całej sytuacji. Prawdą jest, że większość państw używała tych samych mechanizmów (zwłaszcza w okresie pandemii Covid-19), polegających na dodruku pieniądza poprzez skup aktywów przez bank centralny, zerowych stopach procentowych czy wprowadzaniu lockdownów. Nie zmienia to jednak faktu, że od polskiego rządu oczekujemy samodzielnego myślenia i trzeźwej oceny sytuacji. Naśladowanie błędów innych państw nie jest przykładem odpowiedzialnej polityki.

Minister Rzeczkowska potwierdziła, że jej resort postara się znaleźć pieniądze na
kolejne transfery socjalne oraz utrzymać już istniejące programy. Tym samym Pani minister powiedziała obywatelom, że rząd PiS będzie kontynuował politykę, która doprowadziła do obecnych problemów. Należy jedynie domyślać się, że jest to uwarunkowane obawą przed utratą bazowego elektoratu partii rządzącej.

Uważamy, że minister Magdalena Rzeczkowska powinna podać się do dymisji. Zdajemy sobie jednakże sprawę, że jej miejsce zajmie osoba równie podporządkowana. Dlatego też apelujemy o dymisję całego rządu z Mateuszem Morawieckim na czele. Tylko to może wyjść Polakom na dobre.

Jeśli też chcielibyście stanąć przed kamerami wraz z naszymi liderami, promujcie się w mediach społecznościowych! Piszcie komentarze, nagrywajcie filmiki, publikujcie je na swoich kanałach i wysyłajcie do nas. Pomożemy Wam w promocji i z przyjemnością zaprosimy na konferencję prasową do Sejmu RP.